Orkla integruje spoločnosti Hamé a Vitana v ČR

1. február 2020

Nórska spoločnosť Orkla sa rozhodla integrovať svoje podniky Hamé a Vitana a vytvoriť jednu silnú potravinársku spoločnosť v Česku a na Slovensku.


Spoločnosť Vitana je súčasťou skupiny Orkla od roku 2013 a spoločnosť Hamé od roku 2016. Obe firmy doposiaľ pôsobili na českom a slovenskom trhu ako samostatné subjekty. Novo integrovaná spoločnosť má názov Orkla Foods Česko a Slovensko.

“Hamé a Vitana sú veľmi úspešné spoločnosti. Ich integrácia do jedného celku umožní vytvoriť ešte silnejšiu organizáciu, ako keby pôsobili oba subjekty samostatne,” hovorí Johan Wilhelmsson, generálny riaditeľ Orkla Foods Internatonal.

Dnešným dňom začína postupná integrácia jednotlivých oddelení a procesov. 

“Tým, že sa staneme ešte silnejšou spoločnosťou, môžeme vytvoriť lepšie zázemie veľkému počtu obľúbených českých značiek. To znamená väčšiu možnosť pre jich inováciu a ďalší rozvoj,” dodáva Wilhelmsson.

Vedením novej organizácie bol poverený Pawel Szczesniak, ktorý doposiaľ pôsobil vo funkcii generálneho riaditeľa spoločnosti Vitana. Management tým bude menovaný do 9. októbra.

Orkla Foods Česko a Slovensko, která se stane jednou z nejväčších potravinárskych spoločností na českom a slovenskom trhu, bude pôsobiť tiež v Maďarsku, na Ukrajine a v Rusku a exportovať do mnohých ďalších krajín.

Edit: od 1. februára 2020 vystupuje celkom integrovaná spoločnosť už pod novým názvom Orkla Foods Česko a Slovensko a.s.

Novinky na váš e-mail

Kontakty

Orkla Foods Slovensko s. r. o.
Out of Home
Meisslova 5
902 01 Pezinok

+421 903 284 476
food.service@orkla.sk