"Což takhle dát si špenát?"

Chyba v desatinnej čiarke zmenila špenátu jeho dovtedy pokojný život. Aj keď sa na nesprávny výpočet obsahu železa nakoniec prišlo, obľúbenosť tejto zeleniny už pretrvala. A oprávnene! Pretože pestrosť použitia špenátu v kuchyni je skutočne veľká – čerstvý sa skvelo hodí do šalátov alebo na taliansku "pastu", bez mrazeného si tak nedokážeme predstaviť také stálice našej kuchyne ako moravský vrabec so zemiakovou knedľou.

Pepkovi námorníkovi dodával špenát silu, vašej kuchyni prinesie špenát Dione/Agrimex pochvalu spokojných stravníkov.


Streda, 6. máj 2020

Česká značka

Dione je pôvodom česká značka prvotriednej mrazenej zeleniny a ovocia. Sídli v stredných Čechách v Panenských Břežanech, a to vôbec nie je náhoda.

Zelenina z Polabia a Litoměřicka

Pre značku Dione totiž spracovávame najkvalitnejšiu, väčšinou českú zeleninu z tradičných pestovateľských oblastí ako je Polabie a Litoměřicko, odkiaľ to k nám do Panenských Břežan je len na skok. Zeleninu zbierame vo fáze najvyššej zrelosti, kedy má najlepšiu chuť, vôňu, farbu, ale tiež obsah výživových hodnôt, hlavne vitamínov, fitonutrientov a minerálnych látok.

Špenátové pole na Litoměřicku

Spracované pár hodín po zbere

Z poľa to k nám trvá v niektorých prípadoch len pár minút. Strategická poloha nášho moderného spracovateľského závodu nám umožňuje ponúkať hotové produkty Dione napríklad už po 3 hodinách po zbere.

Starostlivý výber a moderné technológie

Čerstvú zeleninu a ovocie spracovávame ihneď po príjazde do Panenských Břežan. Po starostlivej selekcii, kedy vyberáme tie najkvalitnejšie a veľkostne rovnaké kúsky, zeleninu a ovocie umyjeme a následne hneď šokovo zmrazíme. Vďaka tomu si produkty Dione zachovávajú charakteristickú chuť, farbu, voňu a vysoký obsah výživných látok, vitamínov či enzýmov. Môžeme tak hovoriť o tom, že mrazené produkty Dione sú veľakrát ešte čerstvejšie ako "čerstvé".

Bez umelých látok či prísad

Pri spracovaní navyše nepoužívame žiadne umelé konzervanty, farbivá či stabilizátory. K čistej prírode má blízko aj pôvod názvu našej značky. V gréckej mytológii je totiž Dione bohyňou sviežeho dažďa a životne dôležitej vlahy.

Dione - mrazivo dobré!

V obraze

Produkty

Vyzkoušejte

Novinky na váš e-mail

Kontakty

Orkla Foods Slovensko s. r. o.
Out of Home
Meisslova 5
902 01 Pezinok

+421 903 284 476
food.service@orkla.sk