Objav chute sveta

Precestujte svet prostredníctvom chuťových pohárikov!

V slnečnom Taliansku sa opáliť do hneda, zamilovať sa do ikonických cestovín. V temperamentnom Mexiku si skúsiť obrie sombrero a nechať sa zlákať pikantným Chilli con carne. V Španielsku tancovať žhavé flamenco až do svitania a podľahnúť nezameniteľnej Paelle. Precestovať USA v štylovom Cadillacu a v typických bistrách ochutnávať ich ikonické jedlá. Precestovať svet…

Že na to nemáte… čas, odvahu, peniaze, náladu, nervy?

Nevadí! S projektom Objav chute sveta môžete tieto kulinárske experimenty zažiť z pohodlia Vašej kuchyne! Inšpirujte sa receptami, ktoré nájdete nižšie.

Klasika je jednoducho klasika, nikdy ale nie je na škodu rozšíriť si obzory a nakuknúť pod pokrievku kuchárom za našimi hranicami. A práve na tejto myšlienke stojí koncept Objav chute sveta, ktorý Vám pravidelne prináša to najlepšie z tých nejvyhlásenejších svetových kuchýň. Spestrite svojim stravníkom obedy či večere a pripravte im jedlá plné farieb a chutí. Budú Vás za to zbožňovať!


CUCINA ITALIANA

Ako prvá sa Vám v projekte Objav chute sveta predstavuje jedna z najobľúbenejších svetových kuchýň – talianska. Talianska kuchyňa je typická svojou osviežujúcou ľahkosťou, bylinkami a jej ikonickými jedlami, obľúbená ľuďmi po celom svete ‒ Spaghetti, Tortellini, Ravioli, Lasagne, Gnocchi, Pizza, Tiramisu ‒ pozná hádam úplne každý.

Pripravte z bežných jedál a dostupných surovín pravé talianske delikatesy. Pridajte zmes byliniek, s ktorými dostane mäso ten správny šmrnc a arómu, alebo pripravte jednoduché, ale úplne bezkonkurenčné lasagne. Vaši stravníci sa budú olizovať až za ušami!

GREAT TASTE - ako chutí USA?

Druhou kuchyňou, ktorú sme v projekte Objav chute sveta predstavili je sada amerických receptov. Kuchyňa USA nie sú len hamburgery od McDonalda, je to naopak kulinárska cesta okolo celého sveta. Vedeli ste, že napríklad brunch je vynálezom Američanov?

Ázia plná chutí

V jednom súste je všetko – sladkosť, slanosť, kyslosť, pálivosť, chrumkavosť aj jemnosť. Úplná explózia chutí. Žiadna iná svetová kuchyňa nie je tak komplexná a vyvážená ako práve ázijská.

 

Vyzkoušejte

Novinky na váš e-mail

Kontakty

Orkla Foods Slovensko s. r. o.
Plátennícka 2
821 09 Bratislava

+421 903 284 476
food.service@orkla.sk