Skupina Orkla

Orkla je jedným z najstarších nórskych priemyselných konglomerátov. Jej história siaha až do roku 1654, kedy bola založená čisto ako spoločnosť ťažiaca železnú rudu z bohatých nórskych nálezísk, avšak postupom času sa stala jednou z najvýznamnejších európskych potravinárskych firiem.

Spoločnosť Orkla ASA, kótovaná na burze v nórskom Osle, je lídrom medzi firmami dodávajúcimi značkový spotrebný tovar v oblasti potravín a drogérie v severských a pobaltských štátoch.

Významnú pozíciu na trhu v niektorých produktových kategóriách má taktiež v strednej Európe a Indii. Spoločnosť Orkla zaujíma zároveň vedúcu pozíciu na európskom trhu s pekárenskými výrobkami. Ďalej sa angažuje v realitnom biznise a v oblasti hliníkových výrobkov. Orkla zamestnáva celosvetovo cca 18 tisíc zamestnancov a jej ročný obrat predstavuje okolo 40 miliárd NOK.

Súčasťou skupiny Orkla Foods Česko a Slovensko sú tiež moderné potravinárske firmy Vitana, Hamé a Agrimex so širokým portfóliom obľúbených potravinárskych značiek. Na slovenský trh dodáva Orkla v rámci svojej divízie Health okrem iného obľúbené zdraviu prospešné produkty Omega 3 s nórskym rybím olejom.

Orkla v číslach

8 miliárd

obrat v Kč

13 závodov

v 3 krajinách

40 trhov

po celom svete

4. najväčší

výrobca balených potravín v SR

Značky

Novinky na váš e-mail

Kontakty

Orkla Foods Slovensko s. r. o.
Out of Home
Meisslova 5
902 01 Pezinok

+421 903 284 476
food.service@orkla.sk